29 Grudzień 2021 Odszkodowania dla osób Represjonowanych

Odszkodowanie dla legendy Solidarności

Sprawa dotycząca internowania Pana Andrzeja Gwiazdy była wyjątkowa. W ujęciu represji doznanych przez pokrzywdzonego - skrajna. Andrzej Gwiazda zaistniał w świadomości Polaków jako jeden z najbardziej znanych działaczy Wybrzeża i jeden z najbardziej radykalnych uczestników środowiska opozycyjnego, traktowany jako sprawca niebezpieczny – osoba o szczególnym znaczeniu w procesie walki Narodu o wolność. 

Patrząc na zainteresowanie, które budzi sprawa, widać, że temat, zwłaszcza w 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego jest wciąż "żywy", a pamięć o tamtych wydarzeniach nadal obecna, szczególnie w tym rejonie Polski.

Skali represji doznanych przez A. Gwiazdę, które miały miejsce niemal 40 lat temu nie można postrzegać zawężająco. Pełnomocnicy podnosili w toku procesu szczególne krzywdy psychiczne, jakich doznał internowany - traktowany przez cały system komunistyczny jako wróg.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak "historycznej" sprawie. Nie cofniemy tych tragicznych zdarzeń, ale choć w takiej, zgodnie z obecnie funkcjonującym prawem, możemy zrekompensować najbliższym zaistniałą sytuację. Jesteśmy zgodni, że Pan Andrzej Gwiazda został potraktowany przez Sąd z najwyższym szacunkiem. Na każdym etapie postępowania organ podkreślał działania i jego godną naśladowania postawę.

Zachęcamy do przeczytania relacji:

newsweek.pl


encysol.pl


wiadomosci.onet.pl
Sprawdź nasze porady

Z myślą o wszystkich przedsiębiorcach odpowiadamy na pytania związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym i radzimy jak w odpowiedni sposób zapobiec upadłości firmy. Porady naszych ekspertów oparte są na wiedzy zdobytej w praktyce oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie oddłużania.

Niewypłacalność groźniejsza od koronawirusa Upadłość konsumencka
7 Sierpień 2020

Niewypłacalność groźniejsza od koronawirusa

Każdy przedsiębiorca wie, jak bardzo koronawirus zmienił warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwom zagraża jeszcze jeden wirus – niewypłacalność. Często szczególnie dotyka ona osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne Odszkodowania dla osób Represjonowanych
10 Marzec 2020

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne

10 milionów złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa domaga się rodzina Władysław Łasia. Rekompensata finansowa ma być odpowiedzią na uwięzienie i represje, jakim poddawany był jako żołnierz wyklęty oraz cierpienia poniesione przez jego najbliższych.

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa Odszkodowania dla osób Represjonowanych
10 Marzec 2020

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa

Córka „żołnierzy wyklętych” domaga się od Skarbu Państwa 15 mln zł zadośćuczynienia. Po milionie za każdy rok spędzony w ubeckim więzieniu i domach dziecka. To pierwsza taka sprawa w Polsce.

Zostaw nam wiadomość

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę opisać swój problem a odpowiemy w ciągu 12 godzin.

Formularz kontaktowy