10 Marzec 2020 Odszkodowania dla osób Represjonowanych

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne

Źródło: polskatimes.pl

10 milionów złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa domaga się rodzina Władysław Łasia. Rekompensata finansowa ma być odpowiedzią na uwięzienie i represje, jakim poddawany był jako żołnierz wyklęty oraz cierpienia poniesione przez jego najbliższych.

O historii Władysława Łasia chętnie opowiadają pracownicy kancelarii reprezentującej jego, mieszkające dziś na Kociewiu dzieci. Jak słyszymy, w 1939 roku pod Lublinem walczył z Niemcami, a w 1943 roku na Podhalu, przyłączył się do niepodległościowego oddziału partyzanckiego Batalionów Chłopskich pod dowództwem Józefa Kurasia ps. „Ogień”, u boku którego walczył też w Zgrupowaniu Partyzanckim „Błyskawica”, skupiającym byłych żołnierzy Armii Krajowej, by następnie wspierać m.in. poprzez organizację noclegów i pożywienia, złożony z b. podkomendnych Kurasia oddział „Wiarusy”. Ujawnił się po ogłoszeniu amnestii przez komunistyczne władze, ale cała sytuacja okazała się pułapką, która oznaczała dla niego brutalne śledztwo i wieloletnie więzienie, co przypłacił zdrowiem. Zmarł, właśnie na Kociewiu, w kwietniu 1985 roku. Rehabilitacji i unieważnienia skazującego wyroku doczekał się dopiero ponad 30 lat po śmierci.


Zobacz więcej: https://polskatimes.pl/dzieci-zolnierza-wykletego-ida-po-10-mln-zl-chodzi-o-zadoscuczynienie-za-cierpienia-rodziny-oraz-jego-wlasne/ar/c1-14702717

Sprawdź nasze porady

Z myślą o wszystkich przedsiębiorcach odpowiadamy na pytania związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym i radzimy jak w odpowiedni sposób zapobiec upadłości firmy. Porady naszych ekspertów oparte są na wiedzy zdobytej w praktyce oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie oddłużania.

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa Odszkodowania dla osób Represjonowanych
10 Marzec 2020

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa

Córka „żołnierzy wyklętych” domaga się od Skarbu Państwa 15 mln zł zadośćuczynienia. Po milionie za każdy rok spędzony w ubeckim więzieniu i domach dziecka. To pierwsza taka sprawa w Polsce.

W 2020 r. może wzrosnąć liczba upadłości konsumenckich Upadłość konsumencka
10 Marzec 2020

W 2020 r. może wzrosnąć liczba upadłości konsumenckich

Upadłość od stycznia ogłosiło ponad 7 tys. konsumentów. To więcej niż w całym 2018 roku. Dzięki nowelizacji prawa upadłościowego, która wejdzie w życie w marcu 2020 roku, może być ich jeszcze więcej.

Jak ustrzec się przed upadłością konsumencką? Upadłość konsumencka
10 Marzec 2020

Jak ustrzec się przed upadłością konsumencką?

Szacuje się, że ponad 2 mln Polaków nie może się uporać z przeterminowanymi długami. W udoskonaleniu obecnego modelu upadłości konsumenckiej oraz uproszczeniu niektórych procedur ma pomóc nowelizacja prawa upadłościowego, która wejdzie w życie w marcu przyszłego roku.

Zostaw nam wiadomość

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę opisać swój problem a odpowiemy w ciągu 12 godzin.

Formularz kontaktowy