10 Marzec 2020 Odszkodowania dla osób Represjonowanych

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa

Źródło: dziennikwschodni.pl

Córka „żołnierzy wyklętych” domaga się od Skarbu Państwa 15 mln zł zadośćuczynienia. Po milionie za każdy rok spędzony w ubeckim więzieniu i domach dziecka. To pierwsza taka sprawa w Polsce.

– Tej traumy, tego co przeżyliśmy jako dzieci „wyklętych”, nie da się opowiedzieć. Większość nawet nie chce o tym mówić. Ja ich rozumiem. Postanowiłam jednak wystąpić jako pierwsza i walczyć – mówi Magdalena Zarzycka-Redwan, prezes Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych.

Kobieta od lat 90. bezskutecznie starała się o zadośćuczynienie za traumatyczne dzieciństwo. Sądy argumentowały, że nie ma podstaw prawnych do wypłaty takiego świadczenia. Nowe możliwości otworzyła znowelizowana w marcu ustawa o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.
Szefowa stowarzyszenia złożyła do Sądu Okręgowego w Lublinie wniosek o zadośćuczynienie. Domaga się od Skarbu Państwa 15 mln zł.


Zobacz więcej: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/urodzila-sie-w-wiezieniu-na-zamku-w-lublinie-walczy-w-sadzie-o-miliony-za-koszmar-z-dziecinstwa,n,1000224231.html

Sprawdź nasze porady

Z myślą o wszystkich przedsiębiorcach odpowiadamy na pytania związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym i radzimy jak w odpowiedni sposób zapobiec upadłości firmy. Porady naszych ekspertów oparte są na wiedzy zdobytej w praktyce oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie oddłużania.

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne Odszkodowania dla osób Represjonowanych
10 Marzec 2020

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne

10 milionów złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa domaga się rodzina Władysław Łasia. Rekompensata finansowa ma być odpowiedzią na uwięzienie i represje, jakim poddawany był jako żołnierz wyklęty oraz cierpienia poniesione przez jego najbliższych.

W 2020 r. może wzrosnąć liczba upadłości konsumenckich Upadłość konsumencka
10 Marzec 2020

W 2020 r. może wzrosnąć liczba upadłości konsumenckich

Upadłość od stycznia ogłosiło ponad 7 tys. konsumentów. To więcej niż w całym 2018 roku. Dzięki nowelizacji prawa upadłościowego, która wejdzie w życie w marcu 2020 roku, może być ich jeszcze więcej.

Jak ustrzec się przed upadłością konsumencką? Upadłość konsumencka
10 Marzec 2020

Jak ustrzec się przed upadłością konsumencką?

Szacuje się, że ponad 2 mln Polaków nie może się uporać z przeterminowanymi długami. W udoskonaleniu obecnego modelu upadłości konsumenckiej oraz uproszczeniu niektórych procedur ma pomóc nowelizacja prawa upadłościowego, która wejdzie w życie w marcu przyszłego roku.

Zostaw nam wiadomość

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę opisać swój problem a odpowiemy w ciągu 12 godzin.

Formularz kontaktowy