10 Marzec 2020 Odszkodowania dla osób Represjonowanych

Dzieci „żołnierza wyklętego” idą po 10 mln zł. Chodzi o zadośćuczynienie za cierpienia rodziny oraz jego własne

Źródło: polskatimes.pl

10 milionów złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa domaga się rodzina Władysław Łasia. Rekompensata finansowa ma być odpowiedzią na uwięzienie i represje, jakim poddawany był jako żołnierz wyklęty oraz cierpienia poniesione przez jego najbliższych.

O historii Władysława Łasia chętnie opowiadają pracownicy kancelarii reprezentującej jego, mieszkające dziś na Kociewiu dzieci. Jak słyszymy, w 1939 roku pod Lublinem walczył z Niemcami, a w 1943 roku na Podhalu, przyłączył się do niepodległościowego oddziału partyzanckiego Batalionów Chłopskich pod dowództwem Józefa Kurasia ps. „Ogień”, u boku którego walczył też w Zgrupowaniu Partyzanckim „Błyskawica”, skupiającym byłych żołnierzy Armii Krajowej, by następnie wspierać m.in. poprzez organizację noclegów i pożywienia, złożony z b. podkomendnych Kurasia oddział „Wiarusy”. Ujawnił się po ogłoszeniu amnestii przez komunistyczne władze, ale cała sytuacja okazała się pułapką, która oznaczała dla niego brutalne śledztwo i wieloletnie więzienie, co przypłacił zdrowiem. Zmarł, właśnie na Kociewiu, w kwietniu 1985 roku. Rehabilitacji i unieważnienia skazującego wyroku doczekał się dopiero ponad 30 lat po śmierci.


Zobacz więcej: https://polskatimes.pl/dzieci-zolnierza-wykletego-ida-po-10-mln-zl-chodzi-o-zadoscuczynienie-za-cierpienia-rodziny-oraz-jego-wlasne/ar/c1-14702717

Sprawdź nasze porady

Z myślą o wszystkich przedsiębiorcach odpowiadamy na pytania związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym i radzimy jak w odpowiedni sposób zapobiec upadłości firmy. Porady naszych ekspertów oparte są na wiedzy zdobytej w praktyce oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie oddłużania.

Odszkodowanie dla legendy Solidarności Odszkodowania dla osób Represjonowanych
29 Grudzień 2021

Odszkodowanie dla legendy Solidarności

Pan Andrzej Gwiazda jest przykładem, że warto dążyć do rehabilitacji, występować o zadośćuczynienie i odszkodowanie. – Zasługi pana Andrzeja Gwiazdy w doprowadzeniu do zdarzeń, które miały miejsce w sierpniu 1980 r., cała jego działalność w czasie do stanu wojennego, ale i późniejsza do wyborów, które miały miejsce w czerwcu 1989 r. jest rzeczą bezsporną. I jedyne co sąd może w tym zakresie powiedzieć, to to, że należy się za to najwyższy szacunek, czoło uchylone przed panem wnioskodawcą właśnie za to, co zrobił – mówił w środę (22.12.21 r.) w uzasadnieniu wyroku sędzia Włodzimierz Brazewicz. Zaznaczył, że Gwiazdę można bezsprzecznie uznać za bohatera.

Niewypłacalność groźniejsza od koronawirusa Upadłość konsumencka
7 Sierpień 2020

Niewypłacalność groźniejsza od koronawirusa

Każdy przedsiębiorca wie, jak bardzo koronawirus zmienił warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwom zagraża jeszcze jeden wirus – niewypłacalność. Często szczególnie dotyka ona osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa Odszkodowania dla osób Represjonowanych
10 Marzec 2020

Urodziła się w więzieniu na Zamku w Lublinie. Walczy o miliony za koszmar z dzieciństwa

Córka „żołnierzy wyklętych” domaga się od Skarbu Państwa 15 mln zł zadośćuczynienia. Po milionie za każdy rok spędzony w ubeckim więzieniu i domach dziecka. To pierwsza taka sprawa w Polsce.

Zostaw nam wiadomość

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę opisać swój problem a odpowiemy w ciągu 12 godzin.

Formularz kontaktowy